Tüm Alışverişlerinizde Ücretsiz Kargo
%10 İndirim Kodu: NEV10
Sigortalı Gönderim
14 Gün İçinde Kolay İade
Ömür Boyu Bakım Garantisi
Mağazadan Değişim Seçeneği
Menü
Hesabım
Şifremi Unuttum
Üye Ol

Mesafeli Satış Sözleşmesi

Nev Jewellery Mesafeli Satış Sözleşmesi

 

 1. Taraflar


SATICI  

Unvan: Nev Kuyumculuk Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi

MERSİS numarası: 0202007321400012

Adresi: Mollafenari Mah. Bab-ı Ali Cad. No:9 A Blok Kat: 3 d: 7-8 Cağaloğlu, 34120 Fatih/İstanbul

Telefon: 444 4 373

E-posta: destek@nevjewellery.com

Bundan sonra SATICI olarak anılacaktır.

 

ALICI  (TÜKETİCİ)

Ad Soyad:

TCKN:

Adresi:

Telefon:

E-posta:

Bundan sonra ALICI olarak anılacaktır.

 

 1. Sözleşmenin Konusu


2.1  Bu Sözleşme 6502 Sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun ve 27 Kasım 2014 tarihli ve 29188 Sayılı Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giren Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği hükümlerine uygun olarak düzenlenmiştir.

2.2. Sözleşmenin konusu ALICI tarafından SATICI’ya ait www.nevjewellery.com adlı internet sitesinden elektronik ortamda siparişi verilen ve Ön Bilgilendirme Formu ve  Sözleşmede nitelikleri belirtilen ürünün satış ve teslimi ile ilgili tarafların hak ve yükümlülüklerini belirlemektir.

 

 1. Ürünün Niteliği Fiyatı Ve Ödeme Şekli


ALICI tarafından SATICI’dan elektronik ortamda sipariş edilen ürünün; özellikleri, adedi, satış bedeli, teslimat/fatura adresi, teslimat kişisi ve ödeme şekli aşağıda belirtildiği gibidir:

Ürünün Adı:

Ürünün Kodu:

Ürünün Ağırlığı: Ürünler el işçiliği ile üretildiği için özel üretimlerde +/- %5 oranında gramaj farklılığı olabilir. Ürünün tam değeri ve ağırlığı faturada ve var ise sertifikasında yer alacaktır. 

Cinsi/Türü:       

Adedi:

Birim Satış Bedeli (KDV Dahil):

Teslimat Adresi:

Teslim Edilecek Kişi: 

Fatura Adresi:

Kargo/Teslimat Ücreti:

Toplam Sipariş Tutarı (KDV Dahil):

Ödeme Şekli:

 

 1. GENEL HÜKÜMLER:


4.1. İşbu sözleşme tarafları ALICI ile SATICI olup işbu sözleşmenin yerine getirilmesi ile ilgili tüm yükümlülük ve sorumluluklar taraflara aittir. İşbu sözleşme ALICI tarafından elektronik olarak onaylandığı tarihte yürürlüğe girer. Ancak herhangi bir nedenle ürün bedeli ödenmez veya banka kayıtlarında iptal edilirse, SATICI’nın ürünün teslimi yükümlülüğünden kurtulmuş olduğu kabul edilir.

4.2. ALICI, Madde 3’te belirtilen sözleşme konusu ürünün özellikleri, Ön Bilgilendirme Formu’nu ve satışa ilişkin koşulları ile ilgili tüm bilgileri okuyup anladığını bu ürünün satın alınması için elektronik ortamda satın almaya ilişkin gerekli onayı verdiğini kabul, beyan ve taahhüt eder.

4.3 ALICI, sözleşme konusu ürünü teslim almadan önce paketi muayene edecek ezik, ambalajı yırtık vs. hasarlı ve ayıplı ürünü kargo şirketinden teslim almayacaktır.

4.4 ALICI NEV JEWELLERY İNTERNET SİTESİ KULLANIM VE ÜYELİK SÖZLEŞMESİ’nin bu Sözleşmenin bir parçası olduğunu ve NEV JEWELLERY İNTERNET SİTESİ KULLANIM VE ÜYELİK SÖZLEŞMESİ altında yer alan beyan ve taahhütlerin bu sözleşmede de uygulanacağını beyan ve kabul eder. 

4.5 Sözleşme konusu ürün, ALICI’dan başka bir kişi/kuruluşa teslim edilecek ise, teslim edilecek kişi/kuruluşun teslimatı kabul etmemesinden SATICI sorumlu tutulamaz.

4.6 Gönderiler,  Brinks sigorta güvencesi ile SATICI’nın anlaşmalı olduğu gönderim şirketi aracılığı ile ALICI’nın 3. maddede belirtilen teslimat adresine gerçekleştirilecektir. Gönderinin teslim anında ALICI’nın adresinde bulunmaması durumunda dahi SATICI edimini tam ve eksiksiz olarak yerine getirmiş olarak kabul edilecektir.

4.7 ALICI’nın ürünü geç teslim almasından kaynaklanan ya da ürünün gönderim şirketinde beklemiş olması ve/veya gönderinin SATICI’ya iade edilmesinden dolayı oluşan giderler ve sair zararlar da ALICI’ya aittir.

4.8 Ürünün tesliminden sonra ALICI’ya ait kredi kartının ALICI’nın kusurundan kaynaklanmayan bir şekilde yetkisiz kişilerce haksız veya hukuka aykırı olarak kullanılması nedeni ile ilgili banka veya finans kuruluşun ürün bedelini SATICI’ya ödememesi halinde, ALICI’nın teslim edilmiş ürünü 3 (üç) gün içinde SATICI’ya göndermesi zorunludur. Bu takdirde nakliye giderleri ALICI’ya aittir.

4.9 ALICI, vadeli satışların sadece bankalara ait kredi kartları ile yapılması nedeniyle; ilgili faiz oranlarını ve temerrüt faizi ile ilgili bilgileri bankasından ayrıca teyit etmesi gerektiğini bildiğini, söz konusu koşulların SATICI ile alakalı olmadığını kabul etmektedir. ALICI, yürürlükte bulunan mevzuat hükümleri gereğince faiz ve temerrüt faizi ile ilgili hükümlerin banka ve ALICI arasındaki kredi kartı sözleşmesi kapsamında uygulanacağını kabul, beyan ve taahhüt eder.

4.10. ALICI’nın cayma hakkını kullandığı durumlarda ya da siparişe konu olan ürünün çeşitli sebeplerle tedarik edilememesi veya Tüketici Hakem Heyeti kararları ile Tüketiciye bedel iadesine karar verilen durumlarda alışveriş kredi kartı ile ve taksitli olarak yapılmışsa; kredi kartına iade prosedürü aşağıda belirtilmiştir:

4.10.1. ALICI ürünü kaç taksitle aldıysa: bankası da tüketiciye bedelin geri ödemesini aynı şekilde o sayıda taksitle yapmaktadır. SATICI, bankaya ürün bedelinin tamamını tek seferde ödedikten sonra; banka poslarından yapılan taksitli harcamaların ALICI’nın kredi kartına iadesi durumunda ise konuya müdahil tarafların mağdur duruma düşmemesi için talep edilen iade tutarları yine taksitli olarak hamil taraf hesaplarına banka tarafından aktarılacaktır.

4.10.2. Kart ile alınmış mal ve hizmetin iadesi durumunda SATICI, banka ile yapmış olduğu ayrı bir sözleşme gereği olarak ALICI’ya nakit para ile ödeme yapamaz. SATICI bir iade söz konusu olduğunda ilgili tutarı bankaya nakden veya mahsuben ödemekle yükümlü olduğundan prosedür gereğince ALICI’ya nakit olarak ödeme yapmayacaktır. Kredi kartına iadelerde ise: SATICI’nın, bankaya bedeli tek seferde ödemesinden sonra banka tarafından karta iade gerçekleştirilecektir.

4.11. 385 sayılı Vergi Usul Kanunu genel tebliği uyarınca iade işlemlerinin yapılabilmesi için faturadaki ilgili iade bölümlerin eksiksiz olarak doldurulması ve imzalandıktan sonra SATICI’ya ürün ile birlikte geri gönderilmesi gerekmektedir. ALICI, tüm bu prosedürü kabul ettiğini beyan, kabul ve taahhüt eder.

4.12 Ürünün tesliminin imkânsız olması halinde SATICI, bu durumu öğrendiği tarihten itibaren üç gün içerisinde ALICI'ya bildirir ve en geç on dört gün içerisinde ücreti iade eder. 

 1. CAYMA HAKKI:


5.1. ALICI; malı teslim aldığı tarihten itibaren ondört gün içerisinde gerekçe göstermeksizin ürünü reddederek sözleşmeden cayma hakkına sahiptir. Tüketicinin cayma bildiriminin satıcıya ulaştığı tarihten itibaren 14 (ondört) gün içinde ürün bedeli ALICI’ya iade edilir. Cayma hakkının kullanımından kaynaklanan masraflar, cayma hakkı bildiriminin SATICI’ya yapılıp ürünün SATICI’nın seçtiği taşıyıcı ile iadesinin yapılması kaydıyla SATICI’ya aittir.

5.2. Cayma bildirimi SATICI’nın 0539 745 87 57 whatsapp hattına veya destek@nevjewellery.com e-posta adresine yapılacaktır. Cayma bildiriminin bu şekilde yapılmasını takiben SATICI tarafından Brinks şirketi tarafından oluşturulan iade gönderi kodu kullanılarak, SATICI’nın belirttiği gönderi şirketi kullanılması kaydıyla yapılan iadelerde masraflar SATICI’ya aittir. 

5.3. Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği gereği olarak, aşağıda belirtilen durumlarda cayma hakkı kullanılamaz ve iade talep edilemez.

 1. i) Fiyatı finansal piyasalardaki dalgalanmalara bağlı olarak değişen ve satıcı/sağlayıcının kontrolünde olmayan mal veya hizmetler,
 2. ii) Alıcının özel istekleri veya onun kişisel ihtiyaçları doğrultusunda hazırlanan ürünler (üzerinde değişiklik ya da ilaveler yapılarak kişiye/kişisel ihtiyaçlara özel hale getirilenler, talep üzerine oluşturulan ürünler, nevjewellery.comsitesinde sunulan seçenekler dışında özelleştirilen, alıcı talebine istinaden üretilen, alıcının siparişine istinaden yurt içinden veya dışından ithal/temin edilen özel ürünler dahil olmak üzere)

iii) Hediye çeki dahil olmak üzere elektronik ortamda anında ifa edilen tüm hizmetler ve tüketiciye anında teslim edilen her türlü gayri maddi mallar,

 1. iv) Genel olarak ilgili mevzuat uyarınca mesafeli satış kapsamı dışında kabul edilen diğer mal-hizmetler ile alıcının ticari/mesleki amaçla satın alma yaptığı hallerde,

Şüpheye mahal vermemek üzere, ürünler üzerinde olağan kullanım dışında sayılabilecek bozulma, lekelenme, çizilme, zedelenme hallerinde ALICI ürüne verdiği zarardan sorumlu olacaktır, cayma hakkını kullanamayacaktır.

 1. MÜCBİR HALLER:


6.1. Sözleşmenin imzalandığı tarihte var olmayan ve ön görülmeyen, tarafların kontrolleri dışında gelişen, ortaya çıkmasıyla taraflardan birinin ya da her ikisinin de sözleşme ile yüklendikleri borç ve sorumluluklarını kısmen ya da tamamen yerine getirmelerini ya da bunları zamanında yerine getirmelerini imkansızlaştıran haller, mücbir sebep (Tabii afet, savaş, terör, ayaklanma, mevzuat hükümleri, el koyma veya grev, lokavt, üretim ve iletişim tesislerinde önemli mahiyette arıza, salgın hastalık vb.) olarak kabul edilecektir.

6.2. Mücbir sebep şahsında gerçekleşen taraf, diğer tarafa durumu derhal ve yazılı olarak bildirecektir. Mücbir sebebin devamı esnasında tarafların edimlerini yerine getirememelerinden dolayı herhangi bir sorumlulukları doğmayacaktır. İşbu mücbir sebep hali 30 (otuz) gün süreyle devam ederse, taraflardan her birinin, tek taraflı olarak fesih hakkı doğacaktır.

 1. GİZLİLİK POLİTİKASI


ALICI'ya, Nev Jewellery Kişisel Veriler Hakkında Aydınlatma Metni işburada https://www.nevjewellery.com/musteri-hizmetleri/kisisel-verilerin-korunmasi adresinde sunulmuştur.

 1. YETKİLİ MAHKEME:


8.1. İşbu sözleşmenin uygulanmasında ve çıkabilecek ihtilaflarda; her yıl Gümrük ve Ticaret Bakanlığı tarafından ilan edilen değere kadar ALICI veya SATICI’nın yerleşim yerindeki Tüketici Sorunları Hakem Heyetleri, söz konusu değerin üzerindeki ihtilaflarda ise Tüketici Mahkemeleri yetkilidir. Tüketici Mahkemesi bulunamayan yerlerde Asliye Hukuk Mahkemesi yetkilidir.

8.2. İşbu sözleşme elektronik ortamda taraflarca okunmuş, kabul edilmiş ve teyit edilmiştir. İşbu sözleşmede düzenlenmemiş hususlarda 6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun ve sair ilgili mevzuat hükümleri uygulanır.

 

İşbu sözleşme     tarihinde düzenlenmiştir.

SATICI

Unvan: Nev Kuyumculuk Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi

Adresi: Mollafenari Mah. Bab-ı Ali Cad. No:9 A Blok Kat: 3 d: 7-8 Cağaloğlu, 34120 Fatih/İstanbul

Tel: 444 4 373

E-Posta: destek@nevjewellery.com

ALICI

Adı/Soyadı:

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.